hír
A Színház- és Filmművészeti Egyetem hét nagyhírű európai egyetemmel indított partneri együttműködése januárban filmes műhelymunkával folytatódott. A…
továbbhír
Európa és a világ számos országának mintájára, idén először rendezik meg a Budapest Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivált (Budapest International…
továbbhír
Az április 29. és május 3. között megrendezésre kerülő fesztiválra az előzsűri 1535 nevezett filmből válogatta ki a 195 filmből álló…
továbbhír
European Film School Budapest (EFSB) néven olyan angol nyelvű, nemzetközi filmiskolát indít a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF), ahol…
továbbhír
Budapest International Film Festival (BIFF) néven új nemzetközi filmes seregszemle indul útjára 2012 szeptemberében Budapesten - vált ismertté a…
továbbhír
Számos nagyhírű nemzetközi filmes seregszemle mellett a 2011. április 8 – 16. között 18. alkalommal megrendezésre kerülő Titanic Nemzetközi…
továbbhír
2011 szeptemberétől, először a hazai filmfesztiválok történetében, négytagú nemzetközi ökumenikus zsűri értékeli a filmeket a miskolci Jameson…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié